Mercedes-Benz EQB 250+ EL Premium 190HK 5d Aut.
299.800 Kr
Inkl. leveringsomkostning
Pris 314.700 Kr
Inkl. leveringsomkostning
| Mærke | Tesla |
|---|---|
| Model | Model Y |
| Variant | EL Performance AWD 534HK 5d Aut. |
| Kilometer | 44.000 Km |
| Registreringsdato | 27/08/2024 |
| Gearkasse | Aut. |
| Modeltype | SUV |
| Farve | Hvid/Grøn |
| Gear | 1 |
| Døre | 5 |
| Sæder | 5 |
| Brændstof | Elekricitet |
| Brændstofforbrug km/l | 63.8 |
| Totalvægt | 2532 kg |
| Længde | 4751 cm |
| Bredde | 1921 cm |
| Højde | 1624 cm |
| Nummerplade | EC79025 |
| Træk | Firehjulstræk |
| Biltype | Personbil |
| Reference | 5440617 |
| Max bugsering (uden bremser) | 750 kg |
| Max bugsering (med bremser) | 1600 kg |
| Anhængertræk aftageligt, Adaptiv Fartpilot (holder selv, valgt afstand til forankørende), Automatisk lys, Bakkamera med 360 graders birdview, Bluetooth, DAB radio, El indst. forsæder, Elektrisk bagklap, Elektrisk kabinevarmer, Elruder for/bag, Håndfri telefon, Klimaanlæg 2-zoner, Må trække 1600KG, High Performance Audio Lydanlæg, Nøglefri betjening, Navigation, Radio, Regnsensor, Sædevarme for, Varme i Rat, 21" Alufælge, LED forlygter, Mørktonede ruder bag |
Drømmer du om en Tesla der skiller sig ud? Her har du en Matte Grøn folieret Tesla Model Y Performance. Med Aftageligt træk. Bilen er blevet folieret fra ny, så ønsker du bilen leveret hvid, kan du blot efterspørge dette. Så sørger vi for at afmontere folien inden aflevering.
Er du på udkig efter en kraftfuld og veludstyret SUV med elektrisk drivkraft? Så er denne Tesla Model Y EL Performance AWD med 534 HK måske lige noget for dig. Indregistreret i 2024 og med kun 44.000 kørte kilometer, byder denne bil på fantastiske køreegenskaber og en lang række avancerede features. Den adaptive fartpilot gør kørslen lettere ved automatisk at holde afstanden til forankørende biler, mens det aftagelige anhængertræk gør bilen fleksibel for dem, der har brug for at trække op til 1.600 kg.
Teslaens kabine er indrettet med komfort og teknologi i højsædet. Det high performance audio lydanlæg sikrer en enestående lydoplevelse på farten, og med nøglefri betjening samt en række avancerede førerassistentsystemer er du sikret en behagelig og sikker køretur.
Følgende udstyr er inkluderet i denne Model Y:
Bilen har en tophastighed på 250 km/t, og dens 82 kWh batteri giver en rækkevidde på op til 514 km. Du kan oplade med op til 250 kW, hvilket er praktisk på farten. Årlig ejerafgift er på 920 kr.
Kontakt os på [email protected] for yderligere information. Bilen kan opleves i Sønderborg. Vi glæder os til at høre fra dig!
Vidste du at vi hos Pedersen & Nielsen… ✔️ Tager din nuværende bil i bytte – få et uforpligtende tilbud. ✔️ Sælger alle vores brugte biler online. Bilen leveres klargjort til din Pedersen & Nielsen afdeling – eller endda hjemme hos dig selv, nemmere bliver det ikke. ✔️ Har serviceaftaler til alle brugte biler. Priserne starter fra kun 99,- pr. måned ✔️ Er klar til at hjælpe dig! Kontakt os via telefon, mail eller chat – https://www.autohus.dk/kontakt/ ✔️ Hjælper dig med at finde drømmebilen. Vi har mange biler på lager og flere på vej – se vores biler her: https://www.autohus.dk/brugte-biler/
Mandag – Torsdag: 08:00 - 17:00
Fredag: 08:00 - 17:00
Lørdag: Lukket
Søndag: 13:00 - 16:00
Hos os er en bil aldrig bare en bil. Vi ved at alle mennesker er forskellige og har forskellige behov. Siden vores start i 1964 har det vigtigste for os været at give vores kunder en professionel service og de bedste biler, og vi tror på det er derfor folk bliver ved med at komme igen.
Vi er en af de største bilforhandlere i Jylland, hvor vi vil have 1. pladsen i forbrugernes bevidsthed og være det naturlige valg.
Pris 314.700 Kr
Inkl. leveringsomkostning
299.800 Kr
Inkl. leveringsomkostning
309.700 Kr
Inkl. leveringsomkostning
309.800 Kr
Inkl. leveringsomkostning
319.900 Kr
Inkl. leveringsomkostning
359.800 Kr
Inkl. leveringsomkostning
359.900 Kr
Inkl. leveringsomkostning
PERSONBILER