279.900 Kr
Inkl. leveringsomkostning
| Mærke | Volvo |
|---|---|
| Model | XC40 |
| Variant | 1,5 T5 Recharge Plugin-hybrid R-design 262HK 5d 7g Aut. |
| Kilometer | 74.000 Km |
| Registreringsdato | 21/12/2020 |
| Gearkasse | Aut. |
| Motor størrelse | 1477 Cc |
| Modeltype | SUV |
| Farve | Vapour grey/sort tag |
| Gear | 7 |
| Døre | 5 |
| Sæder | 5 |
| Cylindre | 3 |
| Energiklasse | A+++ |
|---|---|
| Brændstof | B/EL hybrid |
| Brændstofforbrug km/l | 31.1 |
| Totalvægt | 2290 kg |
| Længde | 4425 cm |
| Bredde | 1863 cm |
| Højde | 1652 cm |
| Nummerplade | CX63904 |
| Træk | Forhjulstræk |
| Biltype | Personbil |
| Reference | 5353536 |
| Max bugsering (uden bremser) | 750 kg |
| Max bugsering (med bremser) | 1800 kg |
| Lædersæder, Læderat m. varme, 19" Alufælge, 12V udtag, Aut. nedblændeligt bakspejl, Automatisk op-/nedblænding, LED forlygter, LED baglygter, Bakkamera, Bluetooth, DAB radio, Drive mode select, Elektrisk bagklap, El-foldbare spejle m. varme, El-justerbar lændestøtte, Elruder for/bag, Fartpilot adaptiv, Håndfri telefon, Klimaanlæg 2-zoner, Navigation, Nøglefri betjening, Parkeringssensor bag, Parkeringssensor for, Regnsensor, Lyssensor, Siddehyndeforlængelse, Sædevarme for/bag, Trådløs mobilopladning, Semi-Elektrisk anhængertræk , 60:40 foldbart splitbagsæde, Armlæn, Armlæn bag, Højdejusterbart førersæde, Højdejusterbart passagersæde, Justerbart rat, Kopholder, Automatisk nødbremsesystem, Blindvinkelassistent, Isofix, Lane Keeping Aid, Rear Cross Traffic advarsel, Selealarm, Må trække 1800KG |
Mandag - Torsdag: 09:00 - 17:00
Fredag: 09:00 - 17:00
Lørdag: 10:00 - 15:00
Søndag: 10:00 - 15:00