Detaljer
Oversigt
- Registreringsdato 2024
- Gearkasse Aut.
- Brændstof Elekricitet
- Km 12.000 Km
- Døre 5
Specifikationer
| Mærke | Nissan |
|---|---|
| Model | Townstar |
| Variant | L2 3 Sæder EL N-Connecta 122HK Van Aut. |
| Kilometer | 12.000 Km |
| Registreringsdato | 05/07/2024 |
| Gearkasse | Aut. |
| Modeltype | Van |
| Farve | MINERAL WHITE |
| Gear | 1 |
| Døre | 5 |
| Sæder | 3 |
| Brændstof | Elekricitet |
| Brændstofforbrug km/l | 53.6 |
| Totalvægt | 2510 kg |
| Længde | 4910 cm |
| Bredde | 1860 cm |
| Højde | 1854 cm |
| Nummerplade | EC90988 |
| Træk | Forhjulstræk |
| Biltype | Varebil |
| Reference | 4665984 |
| Max bugsering (uden bremser) | 750 kg |
| Max bugsering (med bremser) | 1500 kg |
Udstyr
| Parkeringssensor bag, Parkeringssensor side, Lyssensor, Regnsensor, El-justerbare sidespejle m. varme, El-foldbare sidespejle, El-ruder, Collision warning, Skiltegenkendelse, BLIS - Blind Spot Info System, Aircondition, Udvendig temperaturmåler, USB stik, Elektrisk parkeringsbremse, Lædersæder, Stemmestyring |
Beskrivelse
Nissan Townstar er en moderne og praktisk varevogn, der er designet til at kombinere effektivitet, komfort og teknologi. Denne elektriske varevogn er ideel for virksomheder, der ønsker en pålidelig og miljøvenlig løsning til deres transportbehov. Indvendigt byder Townstar på en rummelig og komfortabel kabine. Føreren og passagererne har masser af plads, og sæderne er designet til at give god støtte og komfort, selv på lange arbejdsdage. Kabinen er udstyret med praktiske opbevaringsrum, så værktøj og personlige ejendele altid kan holdes organiseret og let tilgængelige. Køreegenskaberne i Townstar er imponerende takket være dens 122-hestekræfter elektriske motor og automatgear. Denne kombination giver en jævn og stille kørsel med god acceleration, hvilket gør det behageligt at køre bilen, uanset om man er i byen eller på motorvejen. Bilen har en rækkevidde på op til 291 kilometer på en fuld opladning, hvilket er ideelt til både daglig kørsel og længere ture. Opladningen er hurtig og nem, og bilen kan oplades fra 15% til 80% på cirka 37 minutter med en hurtigoplader.
Vidste du at vi hos Pedersen & Nielsen… ✔️ Tager din nuværende bil i bytte – få et uforpligtende tilbud. ✔️ Sælger alle vores brugte biler online. Bilen leveres klargjort til din Pedersen & Nielsen afdeling – eller endda hjemme hos dig selv, nemmere bliver det ikke. ✔️ Har serviceaftaler til alle brugte biler. Priserne starter fra kun 99,- pr. måned ✔️ Er klar til at hjælpe dig! Kontakt os via telefon, mail eller chat – https://www.autohus.dk/kontakt/ ✔️ Hjælper dig med at finde drømmebilen. Vi har mange biler på lager og flere på vej – se vores biler her: https://www.autohus.dk/brugte-biler/
Kontakt os
Kontakt os
Åbningstider
Mandag - Torsdag: 09:00 - 17:00
Fredag: 09:00 - 17:00
Lørdag: 10:00 - 15:00
Søndag: 10:00 - 15:00
Om os
ET BILHUS UDOVER DET SÆDVANLIGE.
Hos os er en bil aldrig bare en bil. Vi ved at alle mennesker er forskellige og har forskellige behov. Siden vores start i 1964 har det vigtigste for os været at give vores kunder en professionel service og de bedste biler, og vi tror på det er derfor folk bliver ved med at komme igen.
Vi er en af de største bilforhandlere i Jylland, hvor vi vil have 1. pladsen i forbrugernes bevidsthed og være det naturlige valg.
Nissan Townstar L2 3 Sæder EL N-Connecta 122HK Van Aut.
Pris 139.900 Kr
Ekskl. moms